čtvrtek 1. října 2015

Knižní shrnutí - září 2015

Další měsíc je za námi a je načase zrekapitulovat si, jak jsem dopadla. Abych pravdu řekla, tento měsíc s sebou nejsem vůbec spokojená. Přečetla jsem toho málo a koncem měsíce moje lenost dosahovala abnormální velikosti, tak snad to v říjnu napravím.

Počet přečtených knih: 6

Celkový počet přečtených stránek: 2 182

Nejčtenější nakladatelství: CooBooAutor měsíce: Jednoznačně Samantha Shannon. To, jak vymyslela Kostičas je prostě geniální.

Kniha měsíce: I tady si zaslouží Kostičas svoji výhru. Je to naprosto skvělá kniha, kterou slupnete jako nic, i přesto, že má hodně stránek. Pokud jste ji ještě nečetli, tak to rychle napravte, ať víte, o co jste celou dobu přicházeli.

Mužská postava měsíce: Grayson z Druhé stříbrné knihy snů. Nemůžu si pomoct, ale ten kluk byl opravdu roztomilý a pokud jste knihu četli, určitě se mnou budete souhlasit, že si výhru zaslouží.

Ženská postava měsíce: Asi Liv, také z Druhé stříbrné knihy snů. S ní je prostě sranda a díky jejím myšlenkovým pochodům vám bude utíkat stránka za stránkou tak rychle, že nebudete vědět, jak jste se dostali až na konec knihy.

Záporák měsíce: Nevzpomenu si na přesné jméno, ale je to král z První. Není to sice záporák v pravém slova smyslu, ale... vy co jste četli, víte na co narážím.

Pár měsíce: Liv a Grayson! Já vím, já vím, nejsou spolu... zatím.

Překvapení měsíce: Jednoznačně Kostičas. Věděla jsem o tom, že tahle kniha bude dobrá, ale většinou, když ji všichni vychvalují, tak mám moc velká očekávání a kniha mě nakonec zklame, ale tady tomu tak nebylo a já se nestačila divit, jak mě kniha pohltila.

Zklamání měsíce: Skleněný trůn. Přesně jak jsem psala v předchozí kategorii. Měla jsem příliš velká očekávání a čekala něco jiného, než se mi dostalo. Škoda, tak snad další díl bude lepší.

Nejhezčí obálka měsíce: První! Bez diskuze. Celá série má neskutečně krásné obálky.

Nejhorší obálka měsíce: Asi Odhalená. Obálkám téhle série jsem moc na chuť nepřišla.

Nejsympatičtější postava měsíce: Liv z Druhé stříbrné knihy snů. Ale tohle jste přeci museli čekat, ne?

Nejotravnější postava měsíce: Ani tady není výsledek nijak překvapivý. America z První, kvůli ní jsem málem knihu hodila z okna.

Souhlasíte s mým výběrem? 

8 komentářů:

 1. zaujímavé knihy, súhlasím, Sukuba celá séria má nie veľmi vydarená obálky a naopak Selekcia a táto séria má krásne obálky :-) Kostičas mám práve požičaný z knižnice :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se do Kostičasu hned pusť :D Fakt je to skvělá kniha :D. Jinak přeji, aby se ti líbil :D

   Vymazat
 2. Jsem si poměrně jistá, že moje zklamání měsíce z těchto knih by byla Škola dobra a zla :D Fakt mě ta kniha vytáčela.
  A na Knihu snů se budu muset co nejdřív podívat, když tu sérii všichni tak chválíte :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nakonec od Školy moc neočekávala :D Díky vašemu varování na fb :D Do Knihy snů se okamžitě pusť, prostě Gier umí psát, no :D

   Vymazat
 3. Přečetla jsi toho hodně :) I když i já se konečně můžu pochlubit skóre 6 přečtených knih za měsíc :) Tolik jsem toho už dlouho nestihla :) Na Kostičas se teprve chystám a moc se na něj těším, když je podle tebe geniální :) A První má nádhernou obálku, jako vlastně celá tahle série :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přečetla jsem toho málo :D Hold praxe mi zabírala moc času no... tak snad to tentokrát dopadne líp. Tak to gratuluji :D Kostičas je geniální, a druhý díl má být prý ještě lepší! :D
   Souhlas, ty obálky Selekce jsou skvělé :D

   Vymazat
 4. Super článek :)
  Přečetla sis docela dost stránek.Přemýšlím nad Kostičesem,ale pořád si nejsem jistá jestli ano nebo ne.
  No a k První a hlavně Elitě se musím dostat co nejdříve :)
  Přeji krásné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :D
   Stránek docela jo, ale knih bylo málo :D Do Kostičasu se určitě pusť, myslím, že nezklame.
   Opět děkuji :D

   Vymazat

Za každý váš komentář děkujeme :)