pátek 28. října 2016

Audioknihy a e-knihy (4)

Ve čtečce mi přistála další recenzní e-kniha. Tentokrát od nakladatelství Mystery Press

Jakmile v něčem figuruje Sherlock Holmes, tak to prostě musím mít. Jsem opravdu zvědavá, co se z knihy nakonec vyklube, ale ani anotace ani obálka nevypadají špatně, tak snad nebudu zklamaná.
Jediné, co mě překvapilo, byl počet stránek, v tištěné verzi to je asi pěkná bichlička.

Anotace: 
SHERLOCK HOLMES A HENRY JAMES VYŠETŘUJÍ PŘÍPAD STOLETÍ!
V roce 1893 se slavný detektiv Sherlock Holmes a spisovatel Henry James vydávají do Ameriky, aby rozluštili záhadu svázanou se sedm let starým úmrtím Clover Adamsové, manželky váženého historika Henryho Adamse (jehož rodina dala Spojeným státům dva prezidenty).
Podle všeho se za údajnou Cloveřinou sebevraždou skrývá mnohem více, než by se na první pohled zdálo. A dokonce by se mohlo jednat o násilný čin související se záležitostmi státního významu.
Tou dobou se Holmes právě nachází uprostřed tříletého období po událostech u Reichenbašských vodopádů, během něhož ho Londýňané považují za mrtvého. Holmes svou smrt předstíral, neboť pomocí vlastních dedukčních schopností dospěl k závěru, že je pouhou fiktivní postavou.
Tohle zjištění pro Henryho Jamese představuje celou řadu dalších problémů: je-li jeho spoluvyšetřovatel pouhým dílem fikce, co to dělá z něj? A co si má mistrovský vypravěč počít se zlověstnou silou – nesoucí možná jméno Moriarty –, která je nejspíš ze stínů všechny ovládá?

4 komentáře:

  1. O knihe som už počula a zaujala ma tiež kvôli Sherlockovi. Som zvedavá aký bude tvoj názor :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Taky jsem zvědavá, dneska jsem to rozečetla cca na stou stránku :D

      Vymazat

Za každý váš komentář děkujeme :)