sobota 10. ledna 2015

Recenze: Phoenix


Autor: Eden Maguire
Počet stran: 275
Série: Krásní mrtví
Díl v sérii: čtvrtý
Nakladatelství: Fragment
Srdce se mi svíralo, skoro jsem nemohla dýchat. 
"Budu po tvým boku, po celej život." 
Teď už mi srdce pukalo. Sevřela jsem mu chladnou, ledovou ruku. 
"Budu se dívat, jak stárneš," slíbil mi. 


A je tu poslední díl ze série Krásní mrtví od Eden Maguire. Jelikož pár slov o autorce jsem psala už u prvního dílu, tentokrát tuto část recenze vynechám, protože nemá cenu stále omílat stejné informace. Tudíž skáču rovnou k ději knihy.

Tentokrát má před sebou Darina nelehký úkol. Musí vyřešit vraždu jejího mrtvého přítele Phoenixe, který byl ve rvačce u pumpy ubodán.
Na začátku příběhu jsme opět nuceni snášet Darinin výlev, že Krásní Mrtví nejsou skuteční a abych pravdu řekla, po takovém začátku jsem měla chuť knihu zavřít. Ale neudělala jsem to, a tak jsem mohla být svědkem toho, že hlavní hrdinka neblázní a Phoenix s partou opravdu existují.
Jenže, aby to Darina neměla příliš jednoduché, zbývá jí pouhých 11 dní do výročí Phoenixovy smrti a zaplete se s nebezpečnými chlápky, co se pohybují v drogovém světě. A jelikož už naši hlavní hrdinku známe, není moc překvapivé, že do toho zatáhne i ostatní postavy.

Vedle hlavního příběhu se zase objevují i vedlejší dějové linky, jako příjezd otce bratrů Rohrových, obchodu s drogami a dokonce i žhářství, takže se je na co těšit.
Ale na druhou stranu, už je to čtvrtý díl a pořád se děje to samé. Příběh byl velmi předvídatelný, pomalu od první kapitoly jsem tušila, kdo může za Phoenixovu smrt. Navíc to měl být závěr celé série, takže jsem čekala něco velkolepého... no, alespoň jsem se dočkala uzavřeného konce, takže si přeci nemůžu stěžovat.

Tentokrát mi přišlo chování všech postav dost nelogické. Například na konci knihy se Krásní mrtví vracejí zpět v čase, aby přišli na motiv, proč byl vlastně Phoenix zavražděn, a hned na to, co se vrátí zpět do současnosti, cestují do minulosti znovu, ale tentokrát do doby, kdy Phoenix zemřel. Nějak mi nejde do hlavy, proč to neudělali rovnou, když nám od prvního dílu neústupně tvrdí, že je to děsně vyčerpává.
Nemluvě o tom, že mi tentokrát lezly na nervy úplně všechny postavy. Dokonce i můj oblíbenec Brandon.

Ale abych nebyla úplně negativní, tento díl byl o něco málo lepší, než ten předešlý a vedlejší dějové linky se mi celkem líbily, ale nebylo toho dost na hodnocení 4 z 5. Ale zase pokud jste v sérii došli až sem, nemá cenu to u posledního dílu vzdát.

Hodnocení:

Kniha: ♥ ♥   ♥

Obálka:  ♥ ♥   


2 komentáře:

  1. Pěkná recenze :) Tuhle knížku mám doma taky, ale zatím jsem se nějak nedostala k tomu si ji přečíst :)

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji :). Mně se první dva díly líbily, ale pak už to začalo být stejný... Ale jsem zvědavá, jestli se ti bude líbit :D.

    OdpovědětVymazat

Za každý váš komentář děkujeme :)