neděle 25. září 2016

RC recenze: Hluboký hrob

Výsledek obrázku pro To the GraveVýsledek obrázku pro Hluboký hrobAutor: Steve Robinson
Počet stran: 280
Série: Jefferson Tayte
Díl v sérii: druhý
Nakladatelství: Mystery Press

Rok vydání ČR: 2016
Jefferson Tayte seděl u stolu v hotelovém pokoji a přemítal o tom, jak jeho poslední úkol mohl dospět až sem. Mělo to být jednoduché. Jediné, co musel udělat, bylo zařídit znovushledání adoptované ženy s jejími skutečnými rodiči. Byla schopná dát mu jméno a adresu, i když pocházely z roku 1944. Nyní se ale nacházel tisíce kilometrů od domova a zíral do hlavně poloautomatické pistole Walther P99.

Cesta do minulosti skrze rodinná pouta a záznamy. Co všechno může stát za tajemným kufrem, který přijde nic netušící ženě? Jaká nebezpečná tajemství se díky němu můžou odhalit? 

Jefferson Tayte má za úkol najít adoptivní matku Elizy Grayové. Jeho pátrání ho zavede až do Velké Británie, kde se pídí po informacích u příbuzných Meny Lasseterové. To ale někomu vůbec nehraje do karet, proto posílá nájemného vraha, který má odstranit všechny nežádoucí svědky a nechat tak jedno tajemství hluboko pohřbené.
Mezitím ale Jefferson pomalu odkrývá příběh Menina života...

Výsledek obrázku pro To the Grave Jefferson Tayte
zdroj

O předchozím díle série Jefferson Tayte už bylo vyřčeno spousta chvály, ale jak obstojí pokračování?

K Hlubokému hrobu jsem nejprve přistupovala poněkud rozpačitě. První díl série jsem nečetla, ale spousta pozitivních ohlasů mě přesvědčila, že se asi nebude jednat o špatné čtení. Proto, když mi přišla nabídka na zrecenzování tohoto příběhu, neváhala jsem a souhlasila.
Výsledek obrázku pro To the Grave Jefferson Tayte review
zdroj
Abych byla upřímná, musím říct, že jsem na začátku knihy vůbec nechápala, co se na tom všem tak moc líbí. Četla jsem stránku za stránkou, aniž by mě to nějak víc zaujalo, ale po chvíli se to všechno změnilo a já se najednou ocitla za půlkou knihy s tím, že prostě nemůžu přestat číst.
V Hlubokém hrobě vás čekají dva příběhy. Jeden ze současnosti, kdy genealog Jefferson Tayte pátrá po jisté dámě Meně Lasseterové a druhý z minulosti, který sleduje život právě již zmíněné Meny.
Po přežití pomalejšího začátku, vás příběh hlavní hrdinky okamžitě strhne a nenechá být, dokud spolu s Jeffersonem nezjistíte, jak to vlastně všechno bylo. Autor pro svoji knihu vybral opravdu netradiční téma a svůj příběh zvládl napsat na jedničku.
Všechny postavy jsou důkladně zpracované a mají své světlé i stinné stránky, které ve vás vyvolají velké sympatie nebo neuvěřitelný odpor. Každá je originální a nad některými budete dokonce kroutit hlavou, protože jejich chování hraničí až s fanatismem.
Výsledek obrázku pro hluboký hrob recenze
zdroj
Panu Robinsonovi se podařilo jeho příběh napsat natolik výborně, že vás nepustí ani poté, co ho dočtete, protože vám stále bude v hlavě vrtat jeho ukončení. Budete se dokola probírat událostmi, které se v knize odehráli a říkat si, že stačila maličká odchylka a vše mohlo skončit i jinak. A to už se u knih moc často nevidí. Některé sice můžete dočíst s dobrým pocitem, ale Hluboký hrob ve vás bude hlodat ještě několik dní poté, co knihu uložíte na poličku.
Další nespornou výhodou příběhu je fakt, že ho klidně můžete číst, aniž byste věděli o čem je první díl. I když, pokud vás kniha zaujme stejně jako mě, budete se ihned dožadovat nějakého přídavku a shánět se po prvním díle.
Jak už jste jistě poznali, já jsem z knihy opravdu nadšená a pravděpodobně ji teď budu všem doporučovat na potkání, protože to byla vážně skvělá jízda, ke které se budu ráda vracet.

Hluboký hrob mě naprosto překvapil, okouzlil a svým příběhem mi vyrazil dech. Pokud máte chuť na příběh plný nejrůznějších zvratů, rozhodně sáhněte právě po této knize. Je naprosto úžasná a já ji můžu jedině doporučit.

Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji nakladatelství Mystery Press.
Knihu můžete zakoupit v jejich e-shopu.

HODNOCENÍ

Kniha: 5/5

Obálka: 4,5/5

8 komentářů:

 1. Zní to velmi zajímavě :). Ale pro mě by kniha asi nebyla :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to super kniha, rozhodně doporučuji vyzkoušet, třeba by tě chytla :)

   Vymazat
 2. Knížku neznám, ale musím uznat, že nevypadá úplně marně - kecám, vypadá fakt dost zajímavě :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
 3. No, nevím, tohle asi nebude nic pro mě.. I když.. :)

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. To abych si knihu taky opatřila!
  Super recenze :)

  OdpovědětVymazat

Za každý váš komentář děkujeme :)