úterý 7. června 2016

Rabování knihovny (30)

Dnes jsem byla navštívit naši malou městkou knihovnu, ve které se občas dá narazit na nějaký ten poklad. A i tentokrát jsem si vybrala dvě knížky. Jednu už mám dlouho na seznamu, pro druhou jsem se rozhodla teprve dnes ráno.
Jako první tu mám knížku, kterou si chci přečíst už hodně dlouho, akorát na to ještě nějak nebyl čas. Jedná se o Prozření Mary Dyerové, která byla a je hodně vychvalovaná, tak jsem zvědavá, co na ní řeknu.

Prozření Mary Dyerové
Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.
A pro druhou knihu jsem se rozhodla opravdu až dnes ráno, protože na Databázi knih byla označená jako podobná knize Všechno, úplně všechno. Tak jsem se rozhodla, že ji vyzkouším a když jsem si všimla, že ji mají dokonce i u nás v knihovně, hned jsem pro ní musela letět. 

Důvod dýchatV poklidném městě Weslyn, kde se většina lidí stará jen o to, zda jsou vidět a s kým, by se Emma Thomasová nejraději stala neviditelnou. Patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí, aby zůstala nenápadná a nevzbudila žádnou pozornost. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti.
Jednoho dne však vstoupí do jejího života láska. A ta ji donutí si uvědomit, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život - a to i za cenu odhalení strašného tajemství, které se zoufale snaží skrývat.
Strhující příběh o lásce, která mění životy, o nepopsatelné krutosti a nečekané šanci vykoupit se z pekla.(Zdroj anotace: databazeknih.cz)

Četli jste? 

12 komentářů:

 1. Knihy vyzerajú zaujímavo, najmä tá prvá ma zaujala :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že ano? :D Na tu první jsem se chystala už opravdu dlouho :D

   Vymazat
 2. Skvělý výběr, ať se ti knížky líbí! :))

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělý výběr :) Na obě knížky se chystám, snad na ně dojde brzy řada :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :D Tak až se k nim dostaneš, přeji, ať se ti líbí :D

   Vymazat
 4. Neznám ani jednu ze zmiňovaných knížek, ale ta první mě docela zaujala, asi ji trochu podrobněji prozkoumám.

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já myslela, že to Prozření už má každý přečtené jenom já ne :D

   Vymazat
 5. Obě dvě série mě docela dost lákají, tak jsem zvědavá, co na ně řekneš :D :)

  OdpovědětVymazat

Za každý váš komentář děkujeme :)