sobota 23. září 2017

RC recenze: Poháry touhy

Výsledek obrázku pro poháry touhy knihaVýsledek obrázku pro poháry touhy knihaAutor: Markéta Harasimová
Počet stran: 320
Série: ---
Díl v sérii: ---
Nakladatelství: MaHa

Rok vydání ČR: 2017
Stočila pohled k omšelému sklípku po své levici a v první chvíli si pomyslela, že jí šálí zrak. Dokonce jí poklesla brada. Málem pokračovala dál, ale v poslední chvíli uviděla plechovou cedulku, na níž i přes rezavé mapy rozpoznala tři číslice: 230. Je tedy opravdu v cíli. Zabrzdila spíš ze setrvačnosti, a jelikož zapomněla na spojku, motor škytl a zhasl. Bylo jí to jedno. Jako opařená vystoupila a položila loket na střechu auta - nutně potřebovala nějakou oporu. 


Jste zvědaví, jak si Pražačka povede s vinařstvím, které jí spadlo do klína a nic o této práci neví? V tom případě otevřete knihu Poháry touhy a ukojte svoji zvědavost. 

Violin otec zemřel, když byla malá a její matka o tom odmítá mluvit. Co se tedy stalo, zjistí Viola až v dospělosti, kdy ji do klína spadne dědictví ve formě vinohradů. Jelikož se hlavní hrdinka zrovna ocitá v těžké životní situaci, na nic nečeká a vyráží do další etapy jejího života.
A ačkoliv Viola o vinařství nic neví, rozhodne se, že přeci jenom rodinou tradici zkusí obnovit. Ale její neznalost vína není jedinou strastí, co se jí v životě objeví...

Výsledek obrázku pro poháry touhy kniha
zdroj

Kniha Poháry touhy mě zaujala především svojí anotací. Chtěla jsem zjistit, jak autorka do takového příběhu zamíchala nadpřirozeno a celkové téma se mi zdálo zajímavé. Splnila však kniha má očekávání?

Výsledek obrázku pro vinice
zdroj
Na začátku knihy mi dělalo velký problém sžít se se stylem vyprávění tohoto příběhu, který si autorka zvolila. V knize se objevuje moravské nářečí a hned úvod knihy se mi zdál poněkud kostrbatý. To se ale naštěstí postupem času změnilo a já si na autorčin styl zvykla.
Bohužel, co mi po celou dobu knihy ztěžovalo čtení, bylo formátování textu, kdy nové odstavce nebyly pořádně odděleny, ale to je jen takový detail.
Hlavním tématem této knihy je řešení vztahů a víno.
Čtenář neznalý vinařství se bude spolu s hlavní hrdinkou učit nejenom různé pojmy spojené s vínem, ale i to, jak to v této branži chodí, protože autorka příběhu ledacos vysvětluje, což považuji za velké plus knihy.
Jak už jsem řekla, v knize jsou také ústředním tématem vztahy, které jdou ruku v ruce s erotickými scénami, proto usuzuji, že si u tohoto příběhu počtou spíše ženy, než mužští čtenáři.
Související obrázek
zdroj
Na co se tedy můžete těšit? Převážně na vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Violy a její vztahové strasti, nejenom s muži, ale například i s její matkou, kromě toho se ale také dočkáte i více dějových linek, které poznáte prostřednictvím pohledů vedlejších postav. A nenechte se mýlit tím, že se jedná pouze o další vztahy, to ne. V některých dějových linkách se dočkáte napětí spojeného se zločinem a dokonce i nádechem nadpřirozenosti, což byste pravděpodobně v takovéto knize nečekali.

Poháry touhy jsou čtivem pro ženy, které rády čtou o vztazích. Jako třešnička na dortu zde působí vinařství, o kterém se něco dozvíme. A celý příběh podtrhává nádech napětí v podobě chladnokrevného násilníka. Takže každá žena, která má ráda tento typ příběhů, si určitě přijde na své.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji autorce a majitelce nakladatelství MaHa
Knihu můžete zakoupit zde

HODNOCENÍ

Kniha: 3,5/5

Obálka: 4/5

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý váš komentář děkujeme :)