úterý 23. května 2017

Rabování knihovny (37)

Měla jsem poslední den dovolené z práce, tak jsem se rozhodla využít příležitosti a zaběhla si na rychlou návštěvu knihovny. A tentokrát jsem se i celkem držela!

Abych pravdu řekla, šla jsem do knihovny s tím, že si vyberu jednu knížku a honem domů, ale to bych nemohla jít vrátit knížky a přitom neočíhnout pultík s novinkami, protože tam mi do oka hned padla Univerzita Výjimečných, druhý díl. Samozřejmě, že mi to nedalo a já po této knize musela sáhnout a abych pravdu řekla, mám sto chutí se do ní okamžitě pustit.

ZradaCie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…

Druhou knihou, pro kterou jsem si šla úmyslně, byla kniha Neohlížej se, od slavné autorky J. L. Armentrout. Tuhle autorku jsem si oblíbila už když jsem četla její jinou sérii, a to Lux (zatím pouze v angličtině, ale opravdu stojí za přečtení). Mimochodem, i u téhle knihy mě chytá neskutečná chuť se do knihy hned pustit.

Neohlížej seSamanta je ve vlastním životě cizinkou. Až do té noci, kdy se svou nejlepší kamarádkou Cassie zmizela, o ní všichni říkali, že má všechno – bohatství, popularitu i přítele jako ze snů.

Samantu sice naleznou, na nic si však nepamatuje. Neví, kdo je, ani co se té osudné noci událo. Zatímco se snaží pospojovat úlomky své minulosti dohromady, uvědomuje si, že o takový život, jaký dřív vedla, nestojí. Stará Sam byla totiž docela potvora a je zřejmé, že s Cassie ji pojilo spíš nepřátelství. Samanta si je docela jistá, že ztráta paměti je pro ni jako výhra v loterii. Dostala druhou šanci, aby mohla být lepší dcerou, sestrou a přítelkyní. Bláznivě se zamiluje do Carsona Ortize, kluka, kterému na ní vždy záleželo a k němuž se minulá Sam nechovala moc hezky.

Cassie ovšem stále není k nalezení. Pravda o tom, co se jí té noci stalo, je pohřbena nejen hluboko uvnitř Samantiny hlavy. Zná ji i někdo jiný, někdo, kdo se chce ujistit, že o ní dívka pomlčí navždy. Samanta chce pouze jediné – zjistit pravdu. Jestli se jí podaří oživit vzpomínky na osudnou noc, bude se moct konečně posunout dál. Ale co když na tom, aby si nevzpomněla, závisí její život?12 komentářů:

 1. Už bych si asi měla Univerzitu výjimečných přečíst, co? :D

  OdpovědětVymazat
 2. Univerzita mě neláká vůbec, ale druhou autorku znám díky knize YA - Seznam mrtvých a ten byla tedy ještě je skvělý :) Na YA knihu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Univerzita je hodně podobná HG, takže jsem byla zvědavá. A s druhou autorkou už mám zkušenosti a vím, že píše skvěle, takže na tu knihu se také těším :D

   Vymazat
 3. O Univerzitě výjimečných také přemýšlím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli se ti líbilo HG, tak se do knihy rozhodně pusť

   Vymazat
 4. Na Univerzitu se taky chystám, první díl nebyl špatný :)

  OdpovědětVymazat
 5. Dúfam, že sa ti pokračovanie Univerzity bude páčiť, mne sa páčila a čítala sa mi dobre :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem dost zvědavá, co se tam bude dít :D Jednička mi přišla fajn

   Vymazat
 6. Parádní úlovky :) Druhý díl Univerzity výjimečných mám zrovna vypůjčený taky a Neohlížej se je skvělá :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :D Tak dáme zase společné čtení :D Neohlížej se jsem si taky půjčila kvůli tobě :D

   Vymazat

Za každý váš komentář děkujeme :)